موضوعات
لینک دوستان
آخرین مطالب
دیگر موارد
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید ::: کرسی‌های آزادفکری:: سایت مرجع جامع کرسی‌های آزادفکری

دانلود کنید

کتابخانه جامع دانستنیهای یک شیعه

حجم 44.26  MBپایگاه دانشجویان انقلابی
کد لوگو برای قرار دادن در وبلاگ ها
پایگاه دانشجویان انقلابی
لرستان فقیرترین استان غنی کشور
نویسنده : فرشید پارسه
سه شنبه 28 شهریور 1391

بسمه تعالی

سی و اندی سال است که از عمر با برکت انقلاب اسلامی مان می گذرد، ولی هنوز که هنوز است به وضوح می توانیم  ببینیم که چه حق خوری هایی صورت می گیرد ،چه کسانی در فقر مطلق به سر می برند و چه کسانی هر روز شکمهایشان بزررگتر می شود.

چندی قبل به اتفاق تعدادی از دوستان بسیجی برای کمک به روستا های دور دست عازم روستاهایی از نورآباد لرستان شدیم ،در آنجا با صحنه هایی مواجه شدم که دل هر انسانی را به درد می آورد، آنها از کمترین امکاناتی برخوردار نبودند، یک روستا برق داشت و دیگری برق هم نداشت ، آبادی های مورد نظر حدود دو ساعت از روستای هفت چشمه(محل اسکان ما) که مقدار زیادی از راه، خاکی و سنگلاخی بود فاصه داشتند. جاده به گونه ای بود که فقط ماشین هایی مانند نیسان توانایی رفت و آمد داشتند. آنجا انگار اسلام نرفته بود وقتی کودکانشان حتی نامی از حضرت محمد(ص) و امام علی(ع) و امام حسین(ع) نشنیده بودند، وقتی جوانان آنجا حتی نمی دانستند نماز بخوانند پس این انقلاب چه سودی برای آنها داشته است همانمطور که خود آنها هم می گفتنند که زمان شاه با زمان انقلاب برای ما تفاوتی نداشته است.

آنها از اسلام فقط همین را می دانستند که سالی یک بار زکات بدهند. مگر نباید حداقل، پول خودشان برای خودشان صرف شود؟ مگر آقای رئیس جمهور نگفتند که زکات روستاها سه برابر می شود و خرج همان روستا خواهد شد؟ پس کجاست؟ آیا
آنها شامل طرح ها و قانون های کشوری نمی شوند؟

البته در آنجا یک مدرسه ابتدایی وجود داشت ولی با کدام معلم! آنجا سواد پنجم ابتدایی با اول ابتدایی تفاوت چندانی نداشت... .

آقای استاندار برای آنها چه کرده ای؟ آیا اصلا نامی از باغ کره و چمنجیر شنیده ای؟ آنها چنین وضعی داشتند ولی گفته می شود الیگودرز محرومترین شهرستان می باشد پس وای به حال الیگودرز...

در آنجا کشت خشخاش صورت می گرفت و حتی به ما پیشنهاد دادند که براشان تریاک ببریم!!! می گفتند برایمان سود خوبی خواهد داشت!

جناب فرماندار و بخشدار چطور می توانید سرتان را بالا بگیرید؟ آیا شما از همان ها نیستید که رئیس جمهور گفتند عده ای از مسئولان بودجه را پس می فرستند؟ واگر اینکار را برای خودشیرینی نمی کنید پس سهم این روستاها کجاست؟ و این بودجه در کجاها صرف می شود؟

مسئولان محترم استان:

چرا باید استان ما فقط در محرومیت و فقر و بدبختی در کشور حرف اول را بزند؟ چرا باید در بیکاری همشه اول باشیم؟ خوب میدانید استان ما اگر غنی ترین استان نباشد یکی از غنی ترین استان هاست، پس شما چکار می کنید؟ وظیفه شما چیست؟ چرا باید از چشم انداز سی ساله 1414 حدود شصت سال عقب باشیم؟ تا بحال برای این استان چه کرده اید؟

در زلزله ای که در آذربایجان شرقی آمد مسئولانشان کاری کردند که کشور به طور یکپارچه بسیج شد، در زلزله دورود و بروجرد شما چه کردید؟ قصه سر دادید که همه جا و همه چیز آرام و امن است و این مردم بیچاره بودند که باز چوب ندانم کاری شما را خوردند، باید خوب بدانید که خسارات وارد شده به هردو استان تقریبا مانند هم بود.

ببخشد مزاحم خوابتان شدم! بخوابید و اصلا نگران نباشد انشاا... کارها خودشان درست خواهند شد! شما کارهای مهمتری دارید.

 

 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
کامبیز پنجشنبه 4 تیر 1394 02:43 ق.ظ
نویسنده متن مشخصه آدم وجدان دار و غیرت مندی که محرومیت را دیده و دلش به درد آمده .باید عرض کنم همین بخش کاکاوند مناطق باز هم جنوبی تری دارد که نه آب و برق و جاده و نه مدرسه دارند
طبعا تلویزیون و....هم ندارند
احتمالا اگر آنها را میدیدید سکته ناقص زده بودید
به هر حال دست شما درد نکنه که گزارش کردید
این مردم هم دارن مهاجرت میکنند به شهریار وکرج وکرمانشاه
حسن زاده جمعه 16 خرداد 1393 09:38 ب.ظ
سلام.در زلزله ی آذربایجان وشدت مصیبتش همین بس که دقیقا شب همان روزی که زلزله شده بود،شب صدا وسیما خنده بازار پخش کرد........................................................................
علی رعیت پیشه جمعه 31 شهریور 1391 08:54 ب.ظ
در نگاه عمیق نظام سیاسی اسلام زمامداران و مسؤولان حكومتی باید از میان مردم برخیزند و بر همین اصل و مبنا و پس از رسیدن به قدرت و حكومت در میان مردم زندگی كنند و در غم و شادی فقر و غنا آسایش و سختی و هر بود و نبود آنها سهیم و شریك باشند.
استاندار آینده ی لرستان =آقا فرشید........انشاالله
بهزاد ناجی چهارشنبه 29 شهریور 1391 12:15 ق.ظ
سلام.
داداش فرشید از اینکه دغدغه داری خیلی حال کردم.
اما نکته ای به همه دوستان اهل درد، کاری که آقا فرشد کرده نباید ختم به همین جا بشه چون بیدار کردن کسانی که خودشون رو به خواب زدن به همین سادگی ها نیست.
اما این را هم بدانیم که شمشیر ذوالفقار حضرت صاحب هر کجی را راست خواهد نمود.
.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic