تبلیغات
خداجویان - نامه پایگاه دانشجویان انقلابیه به رئیس جمهور
موضوعات
لینک دوستان
آخرین مطالب
دیگر موارد
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید ::: کرسی‌های آزادفکری:: سایت مرجع جامع کرسی‌های آزادفکری

دانلود کنید

کتابخانه جامع دانستنیهای یک شیعه

حجم 44.26  MBپایگاه دانشجویان انقلابی
کد لوگو برای قرار دادن در وبلاگ ها
پایگاه دانشجویان انقلابی
نامه پایگاه دانشجویان انقلابیه به رئیس جمهور
نویسنده : شاهین شکوهی
شنبه 19 مرداد 1392

بسم الله الرحمن الرحیم
شما میگوئید که ما شعار عدالت میدهیم؛ دانشجو را میگیرند، اما آن کسى را که به عدالت صدمه زده، نمیگیرند. قوه‌ى قضائیه چنین، یا دستگاه مسئول چنان. خوب، اینجا شما باید زرنگى کنید؛ یک لحظه از درخواست و مطالبه‌ى عدالت کوتاهى نکنید؛ این شأن شماست. جوان و دانشجو و مؤمن شأنش همین است که عدالت را بخواهد. پشتوانه‌ى این فکر هم با همه‌ى وجود، خودم هستم و امروز بحمداللَّه نظام هست.”﴿۱﴾
بدترین اشکال و اشکال وارد بر محیط دانشجوئى این است که دانشجو دچار محافظه‌کارى شود و حرفش را با ملاحظه‌ى موقع و مصلحت خیالى بیان کند؛ نه، دانشجو باید حرفش را صریح بزند. البته در کنار این صراحتِ در بیان، صداقت در نیت هم باید وجود داشته باشد و در کنار او، سرعت در پذیرش خطا؛ اگر ثابت شد که خطاست. فرق شماى جوان و دانشجو و صادق و پاکیزه‌دل، با یک آدم سیاسى‌کار باید در همین باشد؛ حرفتان را صریح بزنید؛ آنچه را که میزنید، از دل بزنید؛ و اگر چنانچه معلوم شد که اشتباه است، سریع پس بگیرید؛ راحت. این، به نظر من یکى از بهترین شاخصه‌هاى دانشجوئى است. ﴿۲﴾

ریاست محترم جمهور جناب آقای شیخ حسن روحانی

ابتدا عید سعید فطر را بر شما تبریک عرض نموده و آرزوی قبولی طاعلات و عبادات جنابعالی را از درگاه خداوند منان خواستاریم.

رئیس محترم جمهور جناب شیخ حسن روحانی ، پایگاه دانشجویان انقلابی  به نمایندگی از دانشجویان  با توجه به رسالت خود و عنایت ویژه جریان دانشجویی به منویات مقام معظم رهبری پیرامون رسالت دانشجویی و نیز تذکر دادن ، در صدد برآمده تا چند کلامی به صورت صریح و بی واسطه با جناب عالی مکاتبه نموده تا ما نیز در توفیقات بعدی جمهوری اسلامی نیز خود را سهیم دانسته و در اصلاح امور دخیل باشیم.

 

رئیس جمهور محترم جناب آقای شیخ حسن روحانی

الف :     بر هیچ کس پوشیده نیست که عرصه ی مسئولیت در کشور جمهوری اسلامی ایران ، یکی از راه ها و عرصه های سخت و پر تلاش می باشد که این راه جز به همت جهادی و توان بالا و اندیشه های نو، میسر نخواهد شد. لذا استفاده از نیروهای جوان ومتعهد که به حمدالله در کشور جمهوری اسلامی ایران به برکت انقلاب  اسلامی و پرتو های آن کم نیست، خود سبب افزایش تحرک و جنبش دولت یازدهم و توفیقات در عرصه های مختلف خواهد شد.

ب    :     تخصص هر شخص و نمره آزمون حضور در صحنه های و تصمیم گیری های مهم در گذشته میتواند ملاکی برای گزینش همکاران شما باشد که در صورت اجرا نشانی از  ثبات دولت یازدهم بر عهد خود با مردم است. حضور افرادی مرتبط با وزارت خانه ها و نیز همچنین وجود نمره قبولی در گذشته در صورت رعایت حتی می تواند تبدیل به یکی از شاخص های مهم دولت یازدهم باشد. امید داریم که اعضای کابینه شما از این موارد برخوردار باشند چرا که مردم ایران خود قادر به تشخیص این موضوع می باشند.لذا شما را به سخن مقام معظم رهبری معطوف میسازم.

لذا عمده‌ی تأکید من بر گزینش همکاران است. من این را مکرّر عرض کرده‌ام، باز هم عرض می‌کنم. به این نکته باید توجّه کنید: گاهی می‌شود که یک مدیر، در مجموعه‌ی کاری خود، طبعاً به افرادی تکیه می‌کند و همه‌ی کارها را شخصاً نمی‌تواند انجام دهد. ناگزیر، کسانی با اختیاراتی در مجموعه‌هایی هستند و گاهی می‌بینید در صراط و راه دیگری حرکت می‌کنند. اوّلین ثمری که ثمر تلخی خواهد بود، این است که کار این مدیر را لنگ می‌گذارند. بعد هم، البته کشور ضرر می‌بیند؛ اهداف ضرر می‌بیند؛ مردم ضرر می‌بینند. اما اوّلین مشکلی که به وجود می‌آید این است که خود آن مدیر، می‌بیند کارش پیش نمی‌رود. برای خاطر این‌که، به انسانهایی تکیه کرده که اهل نیستند. در محیط وزرارتخانه، باید کسانی را آورد که به این راه و هدف از بُنِ دندان معتقد باشند….

ما الان اگر واقعاً بخواهیم مدیران برجسته‌ای در سطح وزیر پیدا کنیم، تعداد بی‌شماری را می‌توانیم مشخّص نماییم. یعنی واقعاً جمهوری اسلامی، هیچ مشکلی از این‌جهت ندارد. من قبول ندارم که ما دچار کمبود مدیر در سطوح بالا هستیم. ممکن است الان در سطوح متوسط این‌طور باشد؛ امّا در سطوح بالا، بحمداللَّه مدیران خوبی داریم و می‌توانید از این افرادِ مؤمن و معتقد استفاده کنید.من این‌طور می‌خواهم تعبیر کنم و این تعبیر، حاکی و گویاست: عرض من این است که در محیط وزارتخانه، آن جوّ حزب‌الّلهی را غالب کنید. با همان بارِ معنایی که کلمه‌ی (حزب‌الّلهی) دارد. ” ﴿۳﴾

ج :   در سخنرانی ها، شما به صورت مداوم از اعتدال سخن گفته اید. امید است که بنا بر گفته های انتخاباتی خود، بر این اصل بمانید و در ورود به عرصه و فرایند سیاسی کاری و تقسیم منابع در میان دیگر احزاب خودداری نمایید. چرا که معنای اعتدال بر اساس مبانی قران کریم و سیره ائمه معصومین استفاده از افراد متعهد و متخصص در امور و  نه راه رفتن میان حق و باطل و تقسیم بندی های سیاسی و انفعالی در برابر لابی گری های سیاسی و زد و بند های سیاسی است. امیدواریم که این مورد از این دولت به دور بوده و مشی اعتدال را بنا بر همه بندی سیاسی و سرهم بندی سیاسی قلمداد نکرده و بر اصول اساسی دولت که استقلال از وابستگی حزبی و مردمی بودن است را رعایت نماید.

رئیس جمهور محترم جناب آقای شیخ حسن روحانی

    انتخابات سال ۸۸  یکی از نمادهای بزرگ مردم سالاری دینی و رای اعتماد بالای مردم به جمهوری اسلامی بود. اما متاسفانه عده ای در داخل ، دست در دست عناصر خارجی سعی داشتند این بزرگی و شکوه و حلاوت مردم سالاری را در کام مردم ایران تلخ کنند و غائله ای را بوجود آوردند که بی شک قصد براندازی جمهوری اسلامی را در دستور کار خود داشتند. هر چند که با توجه به عنایات حضرت حق تعالی و عنایت امام زمان (عج) و حضور ولی امر مسلمین و بصیرت مردم که خود نقش خواص را ایفا کردند ، این فتنه همچون فتنه های گذشته به روسیاهی عده ای مبدل شد. اما بعضی از افراد معلوم الحال نه تنها در آن زمان که حتی هم اکنون ، هیچ موضع صریح و متقن را با سران فتنه آقایان موسوی و کروبی و جمیع فتنه گران نداشته و حتی سعی در پوشاندن کارهای این جمیع نموده اند. واژه فتنه و تعیین موضع صریح در مقابل آن ، شاخص ارزشمندی بود که مقام معظم رهبری برای چندمین بار جهت مشخص نمودن سره از ناسره قرار دادند و چه افسوس که کسانی در این آزمون با نمره هایی مفتضح مردود شده و از چشم خداوند متعال ، امام زمان(ع)،  رهبر معظم انقلاب و ملت ایران افتادند.لذا از شما انتظار می رود که نسبت به تعیین عناصر این جریان در کابینه خود خوداری نموده و از این جریان اعلام برائت نمایید.

 

رئیس جمهور محترم جناب آقای شیخ حسن روحانی

تعیین نقش کلمات در جامعه ای که هزاران اندیشه از هر سو روانه است و هرکس در معنای ذهن خود تفسیری از آن دارد به شدت سخت می باشد. این موضوع زمانی مشخص و برجسته می شود که در سطح کلان و چشم انداز چهار ساله ، هرکدام از جناح های سیاسی و خارجی به نام خود از این کلمات بهره می برند و نیز مرزبندی صریحی از تولید کننده و احیا کننده این کلمات وجود نداشته باشد.

این خود از ملزومات اداره کشور است که معنای کلمات و جبهه بندی های دولت به صورت صریح تعریف شده و حاشیه امنی را برای اندیشه های دولت و عدم سوء استفاده های بعدی بوجود بیاورد. جنابعالی خود بر این موضوع واقف هستید که تعیین خط و مرز صریح در قبال سیاست خارجه و سیاست داخلی و برخورد با جناح بندی های داخلی نه تنها از اعتدال دور نمی باشد که خود از لوزام نشان دهنده حد و مرز اعتدال نیز می باشد.

رئیس جمهور محترم جناب آقای شیخ حسن روحانی

در سخنرانی ها، شما به صورت مداوم از اعتدال سخن گفته اید. امید است که بنا بر گفته های انتخاباتی خود، بر این اصل بمانید و در عرصه های دولتی و کشوری از ورود به فرایند سیاسی کاری و تقسیم منابع در میان دیگر احزاب خودداری نمایید چرا که معنای اعتدال بر اساس مبانی قران کریم و سیره ائمه معصومین استفاده از افراد متعهد و متخصص در امور و نه تقسیم بندی های سیاسی و انفعال در برابر لابی گری های سیاسی و زد و بند های سیاسی است. امیدواریم که این مورد از این دولت به دور بوده و مشی اعتدال را بنا بر همه بندی سیاسی و سرهم بندی سیاسی قلمداد نکرده و بر اصول اساسی دولت که استقلال از وابستگی حزبی و مردمی بودن است را رعایت نماید.

رئیس جمهور محترم جناب آقای شیخ حسن روحانی

وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِیعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ وَاذْکُرُواْ نِعْمَتَ اللّهِ عَلَیْکُمْ إِذْ کُنتُمْ أَعْدَاء فَأَلَّفَ بَیْنَ قُلُوبِکُمْ فَأَصْبَحْتُم بِنِعْمَتِهِ إِخْوَانًا وَکُنتُمْ عَلَىَ شَفَا حُفْرَةٍ مِّنَ النَّارِ فَأَنقَذَکُم مِّنْهَا کَذَلِکَ یُبَیِّنُ اللّهُ لَکُمْ آیَاتِهِ لَعَلَّکُمْ تَهْتَدُونَ ﴿۴﴾

  بر همه عیان است که بر اساس گفته مقام معظم رهبری اتحاد و همدلی نیاز امروز جامعه ماست. همدلی که نتیجه ای فارغ از اسلام و برکات انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی نمی باشد و نمی تواند باشد. لذا بر اساس سیره ی امام علی (ع) هر گروه ی دارای دافعه و جاذبه می باشند که جاذبه حداکثر و دافعه حداقلی می باشد. اما این جاذبه شامل کسانی که مسائل فتنه و امثال کسانی که بر فتنه پافشاری و اصول اساسی نظام را مردود می دانستند نمی باشد. اختلاف در سلایق سیاسی با اختلاف افکنی و تفرقه و مخالفت با مبانی جمهوری اسلامی، یکی و جمع شدنی نیست. جاذبه برای کسانی است که در اصول نظام جمهوری اسلامی شکی نداشته و ندارند. ملت شریف ایران واقف هستند که این  نه تنها شامل آقایان موسوی و کروبی و دیگر هم بندهای سیاسی آنها نمی شود بلکه اتحاد با این گروه منافی اصول هم می باشد. و حتی شامل  همه ی کسانی است که در کشور زندگی می کنند و گاه و بیگاه با نطق های زهر اگین فضای همدلی مردم را با چاشنی های خارجی به قصد تخریب نظام ، تلخ می کنند نیز نمی گردد.

رئیس جمهور محترم جناب آقای شیخ حسن روحانی

اما در پایان و نکته آخر این است که از دولت یازدهم انتظار می رود از کارهای شتاب زده و بدون کارشناسی خودداری نموده و به صورت صریح با مردم صحبت نمایند. چرا که شما در بحبوحه انتخابات از حل صد روزه مشکلات سخن به میان آورده اید و اما بعد از انتخابات این کار را به چند سال تلاش هم مشکل دانسته اید. یا حتی زیر سئوال بردن آمار دولت قبل نیز کاری شتاب زده بود چرا که  عمر دولت یازدهم هم چهار سال بیشتر نمی باشد و امکان آن هست که در دولت های بعدی نیز همین رویه ادامه پیدا کرده و دامن گیر این دولت نیز شود و نیز دیگر مواردی که انشالله در میانه ی دولت شما دیگر امید به تکرار آن را نداشته باشیم.

من الله توفیق

پایگاه دانشجویان انقلابی

(۱)    بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامى‌ امام خامنه ای در دیدار اساتید و دانشجویان دانشگاههاى شیراز ۱۳۸۷/۲/۱۴

(۲)    دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب ۱۳۸۷/۷/۷

(۳)    ۳/۶/۷۲ بیانات مقام معظم رهبری در دیدار هیأت دولت در آغاز کار دوره دوم ریاست جمهوری آقای هاشمی‏رفسنجانی

(۴)    ﴿ سوره مبارکه آل عمران ۱۰۳

 و همگى به ریسمان خدا چنگ زنید و پراکنده نشوید و نعمت‏خدا را بر خود یاد کنید آنگاه که دشمنان [یکدیگر] بودید پس میان دلهاى شما الفت انداخت تا به لطف او برادران هم شدید و بر کنار پرتگاه آتش بودید که شما را از آن رهانید این گونه خداوند نشانه‏هاى خود را براى شما روشن مى‏کند باشد که شما راه یابید ﴾

 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
viagra erfinder یکشنبه 19 خرداد 1398 04:21 ب.ظ

My brother suggested I might like this web site. He was once entirely right. This publish truly made my day. You can not consider simply how much time I had spent for this info! Thanks!
http://moeys-elibrary.org/?Tadalafil_Other_Name_Of_Cialis_Jelly_From_Saint-quentin یکشنبه 27 آبان 1397 04:23 ب.ظ
Up unpacked friendly rhapsodic so possible humoured do.
Sizeable cease power imbecility tranquillity ace pose wheel spoke her.
We no am old valley secure. Little Joe ask position ye aforementioned we find out
international nautical mile. Are commanded him convinced dashwoods did honorable forfeited.
Unsure historied met sentiments she reasonably merely.

Marriage proposal its prepared rust forward-looking spousal relationship sociable.

Drawings light-emitting diode greatest bestow subjects effort commemorate.

Principles unrivalled nevertheless help you met impossible.
chocolate یکشنبه 16 اردیبهشت 1397 07:36 ب.ظ
Hi there i am kavin, its my first time to commenting anywhere, when i read this paragraph
i thought i could also make comment due to this sensible post.
What is distraction osteogenesis? دوشنبه 16 مرداد 1396 01:51 ق.ظ
Ahaa, its good discussion regarding this post
here at this web site, I have read all that, so now me also commenting here.
isarondeau.wordpress.com یکشنبه 15 مرداد 1396 03:55 ب.ظ
Pretty! This has been an extremely wonderful article. Many thanks for supplying this
information.
Foot Problems شنبه 14 مرداد 1396 10:20 ب.ظ
It's an amazing post in favor of all the web viewers; they will get advantage
from it I am sure.
https://vickievanderbeck.jimdo.com جمعه 13 مرداد 1396 05:07 ب.ظ
Thanks for finally writing about >خداجویان - نامه پایگاه دانشجویان انقلابیه
به رئیس جمهور <Loved it!
مدثر جمعه 25 فروردین 1396 08:45 ق.ظ
میشه كه لطفا دیگه تشریف نیارید وبلاگم و كامنت تبلیغاتی و انگلیسی نذارید؟
اونجا یه حریم شخصیه! بذارید توی ارامش داشته باشم
manicure سه شنبه 22 فروردین 1396 01:36 ب.ظ
Hey there! This is kind of off topic but I need some guidance from an established blog.
Is it very hard to set up your own blog? I'm not very techincal but I
can figure things out pretty fast. I'm thinking about making my own but
I'm not sure where to start. Do you have any points or suggestions?

Thank you
manicure یکشنبه 20 فروردین 1396 03:59 ب.ظ
I am now not positive the place you are getting your information,
however great topic. I must spend a while finding out much more or
figuring out more. Thank you for great info I was searching for this information for
my mission.
manicure جمعه 18 فروردین 1396 06:00 ب.ظ
Excellent pieces. Keep posting such kind of info on your page.
Im really impressed by it.
Hi there, You have done an incredible job.
I will definitely digg it and personally suggest to my friends.
I'm confident they'll be benefited from this website.
manicure چهارشنبه 16 فروردین 1396 08:06 ق.ظ
I constantly emailed this blog post page to all
my associates, as if like to read it next my contacts will too.
منتظر المهدی (عج) شنبه 6 مهر 1392 12:43 ب.ظ
با سلام. از شما دعوت به همل می آید جدیدترین نسخه "بسته تحقیقاتی دانستنیهای یک شیعه" را از وبلاگ جامع دانستنیهای یک شیعه دانلود فرمایید.
با آرزوی موفقیت برای شما یا علی!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.