تبلیغات
خداجویان - گفتگوی اختصاصی حنفا با عضو شورای مرکز جنبش عدالتخواه دانشجویی :
موضوعات
لینک دوستان
آخرین مطالب
دیگر موارد
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید ::: کرسی‌های آزادفکری:: سایت مرجع جامع کرسی‌های آزادفکری

دانلود کنید

کتابخانه جامع دانستنیهای یک شیعه

حجم 44.26  MBپایگاه دانشجویان انقلابی
کد لوگو برای قرار دادن در وبلاگ ها
پایگاه دانشجویان انقلابی
گفتگوی اختصاصی حنفا با عضو شورای مرکز جنبش عدالتخواه دانشجویی :
نویسنده : شاهین شکوهی
جمعه 21 تیر 1392

نحوه عملکرد و مواضع روحانی تعیین کننده نحوه تعامل جریان دانشجویی//نقد احمدی نژاد را میپذیریم ولی در برابر برخوردهای امنیتی می ایستیم

سلمان کدیور در گفتگو با پایگاه دانشجویان انقلابی در مورد نحوه تعامل جریان دانشجویی با دولت یازدهم مطرح کرد : باتوجه به اینکه دولت منتخب ،هر قدر که ادعای فراجناحی بودن داشته باشد،نمی توانیم این ادعا را از آقای روحانی قبول کنیم.علت اصلی این هم در فضای انتخابات مشخص بود یعنی حمایت آقای هاشمی،حمایت اصلاح طلبان و حمایت آقای خاتمی از ایشان بود،که همگی پایگاه حزبی و جریانی دارند.

سلمان کدیور گفت : در مورد اینکه جریان دانشجویی بعد از به قدرت رسیدن آقای روحانی و دولت یازدهم چه باید بکند و رسالت اصلیش چیست باید به پیشینه قدرتی و پیشینه رای آوری اقای روحانی توجه کرد و طبق آن پیشینه کارویژه جریان دانشجویی را تعیین کرد.

آقای روحانی زمانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و مذاکره کننده هسته ای کشور بود.نحوه سیاست گذاری و همچنین تعاملات ایشان  با  خارج از کشور  و سیاست های دیگرشان نشان داده که این نوع سیاست و منش چندان سازگار با سیاست و منش انقلاب اسلامی  و نگاه رهبری به قضایا نیست.

همانطوری که رهبری  در سخنرانی های خود چندین بار به نحوه مذاکرات هسته ای و نحوه تعامل با غرب،سیاست خارجی و حتی توی اقتصاد به این نحوه مدیریتی اعتراض کرده اند.

عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی گفت : جریان دانشجویی باید بداند که آقای روحانی همچنان متعهد به آن نگاه هست یا نه ؛یعنی عملکرد اولیه را ایشان مشخص می کند و نمیشود پیش از اینکه عمل اتفاق بیفتد قصاص قبل از جنایت کنیم.باید ببینیم عملکرد آقای روحانی همچنان نشان دهنده روحانی زمان اصلاحات است،یا آقای روحانی با چند تجربه دیگر و لمس تجربه دولت های نهم و دهم،یک سری تجدید نظرهایی را در سیاست های قبلی و نگرش هایش اعمال میکند.این بستگی به نحوه عملکرد، نحوه سیاست خارجی و نحوه تعامل ایشان با غرب دارد.

کدیور گفت : به نظر میرسد مهم ترین چالشی که جریان دانشجویی حزب الله پیرامون آقای روحانی احساس میکند و هنوز صحت آن نامعلوم است ؛ نحوه سیاست گذاری خارجی است.یعنی در سیاست گذاری خارجی تعامل ایشان با غرب به چه نحو خواهد بود.آیا تعامل ایشان با غرب بر سه محور عزت ،مصلحت و حکمت می باشد یا صرفا امتیاز دهی به غرب مدنظر ایشان هست.

جریان دانشجویی نگران هست که نگرش آقای روحانی از نوع دوم باشد و اگر اینگونه باشد قطعا جریان اصیل دانشجویی  با دولت یازدهم دچار اسطکاک شدید خواهد شد و حتی ممکن است که مشروعیت دولت آقای روحانی را تا حدی زیر سوال ببرد.البته با افزایش عمر دولت ایشان حتما دامنه ی آن بیشتر خواهد بود.

در مورد نحوه تعامل جریان دانشجویی با دولت یازدهم باید منتظر بود تا مشخص شود سیاست خارجی آقای روحانی و ترکیب کابینه ایشان چگونه خواهد بود.

rowhani

ترکیب کابینه برای جریان دانشجویی بسیار مهم هست ،یعنی جریان دانشجویی با تغییر افراد کابینه می تواند بفهمد که نحوه تعامل با دولت یازدهم چگونه خواهد بود.آیا از وزرایی کاملا بی طرف استفاده خواهد نمود؟آیا از مهره های جریان سازندگی و یا از مهره های جریان اصلاحات استفاده خواهد کرد؟یا ترکیبی از اینها خواهد بود.

کدیور گفت : به نظر بنده مهمترین چالش جریان دانشجویی پیرامون ترکیب کابینه با آقای روحانی این خواهد بود که کابینه ایشان فهرستی از اصلاحات و سازندگی باشد.البته این فعلا فقط احتمال است و اگر اینگونه شود کار جریان دانشجویی را سخت می کند.زیرا یک کارویژه ی جدید را روبروی جریان دانشجویی باز خواهد کرد.چرا که تا کنون تجربه این نبوده.تا کنون جریان دانشجویی تجربه آقای هاشمی و خفقان زمان ایشان و تجربه آزادی معنوی آقای خاتمی را داشته ولی تجربه مقابله همزمان با فهرستی از دو جریان را نداشته است.

عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی گفت : به نظر میرسد اگر ترکیب کابینه نشان دهنده این باشد که دولت آقای روحانی ترکیبی از تفکر اصلاح طلبی و سازندگی باشد؛جنبش دانشجویی باید پیرامون منابع تئوریک خود بازبینی اعمال کند.یعنی در منابع تئوریک خود،منابع نقد،در نحوه بازخوانی تاریخ انقلاب اسلامی و مطالبات رهبری باید یک نحوه برخورد جدید را در پیش بگیرد که هم پاسخ گوی تفکر سازندگی و هم تفکر اصلاح طلبی باشد.

کدیور گفت : کارویژه جریان دانشجویی حزب الله قبل از این اتفاق این است که باید انقلاب اسلامی،اهداف و آرمانهای ان را عمیقا بازخوانی کند و در دولت جدید هم همچنان سبقه مطالبه گری خود را داشته باشد.

در دولت آقای روحانی اتفاق خوبی که خواهد افتاد این است که جریان دانشجویی به وحدت رویه بیشتری خواهد رسید.یعنی برخلاف دولت نهم و دهم که بین این جریان انشقاق و اختلاف نظر بود،در مواجهه دولت آقای روحانی این جریان وحدت بیشتری خواهد داشت چون تقریبا میشود گفت که این جریان یک جریان اپوزیسیون نسبت به اقای روحانی خواهد بود و رویه ای متحد گونه خواهد داشت؛ البته اپوزیسیون خواهد بود اگر اثبات شود که دولت روحانی ترکیبی از سازندگی و اصلاح طلبی هست.

به نظر من فعلا جریان دانشجویی می تواند به بازسازی خود بپردازد؛رویه های مشترک بین خود را تقویت کند.جریان های دانشجویی باید با هم اصول امام و انقلاب و مطالبات رهبری را مرور کنند و طبیعتا اعمال و مواضع دولت را چک کنند و اگر سیاست گذاری آن؛سیاست گذاری اصیل انقلاب اسلامی نباشد؛جنبش دانشجویی رسالت خود در مورد مطالبه از مسئولین را انجام می دهد.

عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی گفت : در جریان های کنونی دانشجویی،جریان عدالتخواه وضعیت روشنتری از لحاظ مدل برخورد با دولت آتی دارد؛زیرا از سبقه سیاسی کمتری برخوردار هست.چون جریان عدالتخواه از لحاظ مبانی فکری و عقیدتی تقریبا تکلیف خود را با خودش مشخص کرده است. یعنی سبقه فکری و سبقه عقیدتی مشخصی داردو نگاه انقلابی و نه سیاسی به کشور دارد.

تقریبا می توان گفت که در جریان های کنونی دانشجویی از جریان عدالتخواه توقع بیشتری می شود.

تا کنون سایر جریان ها به خصوص در تعامل خود با دولت نهم و دهم  نشان داده اند علقه های حذبی بینشان وجود دارد.

جریان عدالتخواه همچنان سبقه انقلابی خود را دارا هست و هنوز به حدی سیاسی نشده که آن را یک جریان سیاسی دانشجویی بدانیم.هنوز جریان عدالتخواه یک جریان انقلابی دانشجویی هست و نه یک جریان سیاسی انقلابی.و در تعامل،مطالبه و نقد دولت توقع زیادی از این جریان می رود.

ولی فعلا باید منتظر بود که موضع گیری های آقای روحانی مشخص شود.

کدیور در پاسخ به این سوال که موضوع جریان دانشجویی نسبت به آقای احمدی نژاد پس از اتمام دوران ریاست جمهوری ایشان و برخوردهای احتمالی چگونه خواهد بود گفت : متاسفانه جریان دانشجویی باید پیرامون تعامل با دولت ها از دولت نهم و دهم یک درس عبت بسیار بزرگ بگیرد و این را فراموش نکند که در تحلیل های سیاسی دچار تحلیل زدگی نهاد های امنیتی نشود.

متاسفانه جریان دانشجویی در دولت نهم و دهم تحت تاثیر القائات نهادهای امنیتی به خصوص پیرامون دولت نهم قرار گرفت و دچار خطاهایی درمورد دولت آقای احمدی نژاد شد .

عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی گفت : در مورد دولت آقای احمدی نژاد رهبری فرمودند هم نقاط ضعف داشته و هم نقاط قوت.یعنی ما باید نقاط ضعف رو در کنار نقاط قوت قرار دهیم. تحلیل های امنیتی و به خصوص تحلیل هایی که پیرامون مقوله ای به نام”جریان انحرافی” که به حدی آن را در چشم جریان حزب الهی بزرگ کردند که این جریان دغده اصلی انقلاب اسلامی را فراموش کرد و دچار یک ترس از جریانی موهوم شد.

حجم درست کردن شایعات بسیار زیاد بود که البته درست و یا غلطشان مهم نیست،بلکه مهم این است که اقداماتی که آقای مشایی و اطرافیانشان انجام می دادند تحت تاثیر القائات نهاد های امنیتی بسیار بزرگ نمایی شد و این خیلی از جریان حزب الهی را دچار خطای در تحلیل پیرامون دولت کرد.

کدیور گفت : البته اگر توجه داشته باشید یک علت اصلی رای آوردن آقای روحانی هم همین بود.آنقدر این جریان ها دولت نهم و به خصوص دولت دهم را به شکل غیر منصفانه نقد کردند.البته یک موقع نقد منصفانه است مثلا دولت احمدی نژاد در این دوسال اخیر آن دولتی نبود که مردم به آن رای دادند.ولی آنقدر با نقدهای غیر منصفانه از دولت سیاه نمایی کردند که مردم ترسیدند که دولتی متفق با جریان حزب الله روی کار بیاید.اصلا بین مردم شایع شده بود که فلانی ممکن است احمدی نژاد باشد.

برخی نهادهای امنیتی و برخی تحلیل های امنیتی که پیرامون مقوله ی موهوم جریان انقلابی راه انداختند این ظلم و جفای بزرگ را در حق انقلاب کرند.

کدیور عنوان کرد : جریان دانشجویی باید از این قضیه درس عبرت بگیرد که تحت تاثیر القائات امنیتی قرار نگیرد.تجربه نشان داده که تنها در حق آقای احمدی نژاد این قضیه اتفاق نیفتاده،در حق دولت های قبلی هم این اتفاق افتاده است.و این تحلیل ها بیش از اینکه منطقی و شفاف باشند،یک نوع نگاه کابوس نگرانه هستند و دائما دولت ها را یک چالش امنیتی تحلیل میکنند تا چالشی مدیریتی.

دولت آقای احمدی نژاد دولتی بود که با رای بسیار بالایی در تاریخ انتخابات کشور روی کار آمد.اینکه بعضی ها بخواهند بد سلیقگی کنند و بعد از اتمام دولت احمدی نژاد با وی یک نوعی تصفیه حساب کنند دور از شان انقلاب اسلامی است.

کدیور گفت : این که برخی عده ای بگویند بعد ار اتمام دولت احمدی نژاد با وی برخورد می شود به وجهه بین المللی ما بسیار آسیب خواهد زد.رویه درست این است که منتقدین،تئوریسین ها و نخبگان دولت را نقد کنند،خوبی های دولت را بگویند،ضعف های دولت را بگویند.ولی اینکه همان نهادهای امنیتی و  برخی بیایند و جوسازی کنند که ما میخواهیم با دولت برخورد کنیم وجهه درستی برای انقلاب ندارد.

ما نقد دولت را میپذیریم ولی اینکه عده ای بیایند و بگویند با این دولت برخورد های امنیتی میشود قایدتا هیچ کس از جریان های حزب الهی حتی انهایی که منتقد احمدی نژاد بودند،این نخواهند پذیرفت و روبروی این جریان مقاوت خواهند کرد.


:: مرتبط با: مذهبی , سیاسی , اجتماعی ,
:: لینک های مرتبط: گفتگوی اختصاصی حنفا با عضو شورای مرکز جنبش عدالتخواه دانشجویی : ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
why do i need viagra یکشنبه 19 خرداد 1398 04:22 ب.ظ

Everything is very open with a clear description of the challenges. It was definitely informative. Your website is useful. Many thanks for sharing!
Сialis چهارشنبه 28 فروردین 1398 05:46 ب.ظ
What's up, always i used to check website posts here early in the daylight,
because i enjoy to find out more and more.
foot complaints شنبه 18 شهریور 1396 05:22 ق.ظ
I blog often and I truly thank you for your information. Your article
has really peaked my interest. I will take a note of your site and keep checking for new details
about once per week. I opted in for your Feed as well.
Where are the femur tibia and fibula? پنجشنبه 16 شهریور 1396 04:02 ق.ظ
Nice post. I learn something totally new and challenging on sites I stumbleupon everyday.

It will always be helpful to read content from other writers and practice a little something from
their sites.
Foot Issues یکشنبه 15 مرداد 1396 01:19 ب.ظ
Hey there! Do you know if they make any plugins to protect against hackers?
I'm kinda paranoid about losing everything I've worked
hard on. Any recommendations?
How do you strengthen your Achilles tendon? شنبه 7 مرداد 1396 08:02 ب.ظ
I think this is one of the most significant info for me.
And i am glad reading your article. But should remark
on some general things, The website style is ideal, the articles is
really nice : D. Good job, cheers
Foot Pain شنبه 7 مرداد 1396 12:38 ب.ظ
Thanks a bunch for sharing this with all people you actually know what you are talking approximately!
Bookmarked. Please also visit my web site =). We can have a link alternate contract among us
http://zamoraminaqccipo.exteen.com یکشنبه 18 تیر 1396 04:20 ب.ظ
If you are going for finest contents like myself, only pay a visit
this website every day for the reason that it provides quality contents,
thanks
home std test kit یکشنبه 4 تیر 1396 11:29 ب.ظ
ریشه از خود نوشتن در حالی که ظاهر شدن مناسب
ابتدا آیا واقعا کار خوب با من پس از برخی از زمان.
جایی در سراسر پاراگراف شما قادر به من مؤمن اما تنها
برای while. من هنوز کردم مشکل خود را با فراز در مفروضات و یک ممکن است را سادگی به کمک
پر همه کسانی شکاف. در صورتی که شما که
می توانید انجام من را قطعا تا پایان مجذوب.
manicure چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 07:08 ق.ظ
Just wish to say your article is as astonishing.
The clarity on your submit is just great and i can suppose you're knowledgeable in this subject.

Well with your permission allow me to snatch your feed to keep updated with
imminent post. Thanks 1,000,000 and please continue the
enjoyable work.
BHW چهارشنبه 23 فروردین 1396 09:46 ب.ظ
Hi there it's me, I am also visiting this website
regularly, this site is truly pleasant and the
viewers are really sharing nice thoughts.
manicure چهارشنبه 23 فروردین 1396 12:39 ب.ظ
Wow, that's what I was seeking for, what a stuff! present
here at this weblog, thanks admin of this web page.
manicure سه شنبه 22 فروردین 1396 07:32 ق.ظ
all the time i used to read smaller content which as well clear
their motive, and that is also happening with this post which I
am reading at this place.
manicure یکشنبه 20 فروردین 1396 06:32 ب.ظ
Excellent post. I was checking continuously this blog and
I am impressed! Extremely helpful info specifically the last part :) I care for such
info a lot. I was seeking this certain information for a very
long time. Thank you and good luck.
BHW شنبه 19 فروردین 1396 05:01 ب.ظ
obviously like your web site but you need to check the spelling on several of your posts.
Many of them are rife with spelling issues and I in finding it very bothersome to tell the reality
then again I'll definitely come back again.
manicure جمعه 18 فروردین 1396 06:10 ب.ظ
You have made some good points there. I looked on the web for
additional information about the issue and found most people will go along with your views on this web site.
manicure جمعه 18 فروردین 1396 05:40 ب.ظ
I am in fact grateful to the holder of this web site who has shared this
enormous piece of writing at at this time.
manicure سه شنبه 15 فروردین 1396 03:56 ق.ظ
I know this site presents quality depending articles or
reviews and extra data, is there any other web site which provides these kinds of stuff in quality?
manicure شنبه 12 فروردین 1396 08:47 ق.ظ
It's very easy to find out any matter on web as compared to books, as I found this article
at this web page.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.